Hyppää sisältöön
About illustration

Sydämellä & ammattitaidolla.

Olemme kehittäjiä, suunnittelijoita ja analyytikkoja, jotka tekevät tiivistä yhteistyötä luodakseen visuaalisesti upeita ja teknisesti laadukkaita verkkopalveluita. Olemme avoimia ja uteliaita, aina valmiita luomaan jotakin uutta.

Avoimet työpaikat

Evermaden strategiapäivät 2019

Arvomme

Rehellisyys

Uskomme rehellisyyteen ja panostamme avoimuuteen. Puhumme toisillemme vaikeistakin asioista, sillä se auttaa meitä kehittymään. Luottamus merkitsee vapautta ja vapauden mukana tulee vastuuta. Vastuun ottaminen ja avoimuus toisiamme kohtaan ovatkin kaikkea toimintaamme ohjaavia periaatteita ja antavat meille mahdollisuuden tehdä parhaamme.

Uteliaisuus

Online-maailma on jatkuvassa murroksessa. Pysyäksemme digimaailman huipulla on meidän oltava yksilöinä aidon uteliaita sitä kohtaan. Testaamme, tutkimme ja pyrimme aina kohti parempaa. Mielestämme unelmien tiellä ei ole epäonnistuminen, vaan yrittämisen pelko.

Taituruus

Haluamme tehdä aina ensiluokkaista jälkeä. Tutkimme asiakkaitamme huolellisesti ymmärtääksemme ja palvellaksemme heitä aina vain paremmin. Haluamme antaa asiakkaillemme parhaat työkalut, jotta he voisivat unelmoida suuremmin brändinsä suhteen. Olemme ongelmanratkaisijoita, jotka eivät pakene vastuuta tai haasteita.

Sydämellisyys

Uskomme, että ihmisten osallistaminen helpottaa innovointia ja monimuotoisuus parantaa luovuutta. Pyrimme aina tukemaan toisiamme ja jaamme toistemme kanssa sekä voitot, että tappiot. Haluamme aina olla asiakkaidemme luottamuksen arvoisia ja ilahduttaa heitä silloinkin, kun se ei tuo meille hyötyä lyhyellä aikavälillä.

Tiimimme

Riikka Pakarinen

Riikka Pakarinen

Account Director

+358 50 539 9760riikka.pakarinen@evermade.fi

Jenni Rinne

Jenni Rinne

Account Director

+358 50 40 89360jenni.rinne@evermade.fi

Miikka Vento

Miikka Vento

Business Development Manager

+358 40 555 1186miikka.vento@evermade.fi

Kirsi Maijala

Kirsi Maijala

Account Manager

+358 50 5895781kirsi.maijala@evermade.fi

Niklas Mattsson

Niklas Mattsson

Project Manager

niklas.mattsson@evermade.fi

Camilla Sirén

Camilla Sirén

Designer

camilla.siren@evermade.fi

Eduardo Murillo

Eduardo Murillo

Service Manager

eduardo.murillo@evermade.fi

Mikael Toivio

Mikael Toivio

Developer & Designer

+358 400 416 239mikael@evermade.fi

Joonas Pyhtilä

Joonas Pyhtilä

Developer

joonas.pyhtila@evermade.fi

Patrik Juvonen

Patrik Juvonen

Developer

patrik.juvonen@evermade.fi

Samuli Lindberg

Samuli Lindberg

Lead Designer

samuli.lindberg@evermade.fi

Santtu Haltsonen

Santtu Haltsonen

HubSpot developer

santtu.haltsonen@evermade.fi

Alexandra Byskata

Alexandra Byskata

SEO Specialist

alexandra.byskata@evermade.fi

Tatu Kallonen Senior Web Analyst

Tatu Kallonen

Senior Web Analyst

tatu.kallonen@evermade.fi

"Asiakkaiden kuunteleminen ja heistä välittäminen on meille kaikki kaikessa. Mielestämme tässä onnistutaan, kun välitämme ensiksi toisistamme."

Roosa

Marketing specialist
Iina Nuottimäki

Iina Nuottimäki

Office Manager

+358 50 412 0507iina.nuottimaki@evermade.fi

Tuulikki Laine

Tuulikki Laine

Developer

tuulikki.laine@evermade.fi

Timo Sundvik

Timo Sundvik

Developer, Designer

timo.sundvik@evermade.fi

Tuomas Velling

Tuomas Velling

Lead Developer

+358 40 835 4587tuomas.velling@evermade.fi

Roosa Säävälä

Roosa Säävälä

Marketing Specialist

roosa.saavala@evermade.fi

Raúl Bustamante

Raúl Bustamante

Developer

raul.bustamante@evermade.fi

Philippe Kluk

Philippe Kluk

Designer

philippe.kluk@evermade.fi

Antti Sartjärvi

Antti Sartjärvi

Developer

antti.sartjarvi@evermade.fi

Anton Valle

Anton Valle

Developer

anton.valle@evermade.fi

Marco Martins

Marco Martins

Developer

marco.martins@evermade.fi

Nicholas Turbanov

Nicholas Turbanov

Developer

nicholas.turbanov@evermade.fi

Anastasiia Abbakumova

Developer

Mira Hiltunen

Mira Hiltunen

Developer

mira.hiltunen@evermade.fi

Minna Mikkola

Designer

minna.mikkola@evermade.fi

Placeholder

Jere Saastamoinen

Developer

jere.saastamoinen@evermade.fi

"Pyrimme avoimuuteen ja jaamme toistemme kanssa sekä voitot, että vastoinkäymiset. Vastuuta on paljon, mutta luotamme toisiimme sataprosenttisesti."

Iina

Toimistopäällikkö