Hyppää sisältöön
About illustration

Sydämellä & ammattitaidolla.

Olemme kehittäjiä, suunnittelijoita ja analyytikkoja, jotka tekevät tiivistä yhteistyötä luodakseen visuaalisesti upeita ja teknisesti laadukkaita verkkopalveluita. Olemme avoimia ja uteliaita, aina valmiita luomaan jotakin uutta.

Avoimet työpaikat

Arvomme

Rehellisyys

Uskomme rehellisyyteen ja panostamme avoimuuteen. Puhumme toisillemme vaikeistakin asioista, sillä se auttaa meitä kehittymään. Luottamus merkitsee vapautta ja vapauden mukana tulee vastuuta. Vastuun ottaminen ja avoimuus toisiamme kohtaan ovatkin kaikkea toimintaamme ohjaavia periaatteita ja antavat meille mahdollisuuden tehdä parhaamme.

Uteliaisuus

Online-maailma on jatkuvassa murroksessa. Pysyäksemme digimaailman huipulla on meidän oltava yksilöinä aidon uteliaita sitä kohtaan. Testaamme, tutkimme ja pyrimme aina kohti parempaa. Mielestämme unelmien tiellä ei ole epäonnistuminen, vaan yrittämisen pelko.

Taituruus

Haluamme tehdä aina ensiluokkaista jälkeä. Tutkimme asiakkaitamme huolellisesti ymmärtääksemme ja palvellaksemme heitä aina vain paremmin. Haluamme antaa asiakkaillemme parhaat työkalut, jotta he voisivat unelmoida suuremmin brändinsä suhteen. Olemme ongelmanratkaisijoita, jotka eivät pakene vastuuta tai haasteita.

Sydämellisyys

Uskomme, että ihmisten osallistaminen helpottaa innovointia ja monimuotoisuus parantaa luovuutta. Pyrimme aina tukemaan toisiamme ja jaamme toistemme kanssa sekä voitot, että tappiot. Haluamme aina olla asiakkaidemme luottamuksen arvoisia ja ilahduttaa heitä silloinkin, kun se ei tuo meille hyötyä lyhyellä aikavälillä.

Tiimimme

Riikka Pakarinen

Account Director

+358 50 539 9760riikka.pakarinen@evermade.fi

Jenni Rinne

Account Director

+358 50 40 89360jenni.rinne@evermade.fi

Miikka Vento

Business Development Manager

+358 40 555 1186miikka.vento@evermade.fi

Kirsi Maijala

Account Manager

+358 50 5895781kirsi.maijala@evermade.fi

Niklas Mattsson

Project Manager

niklas.mattsson@evermade.fi

Camilla Sirén

Designer

camilla.siren@evermade.fi

"Uteliaisuus merkitsee tarvetta tietää aina lisää ja vaatii taitoa kysyä kiperiäkin kysymyksiä. Online-maailma muuttuu jatkuvasti ja tätä työtä olisi vaikea tehdä, jos se ei aidosti herättäisi uteliaisuuttamme.” 

Juha

Kehittäjä

Eduardo Murillo

Service Manager

eduardo.murillo@evermade.fi

Mikael Toivio

Developer & Designer

+358 400 416 239mikael@evermade.fi

Joonas Pyhtilä

Developer

joonas.pyhtila@evermade.fi

Patrik Juvonen

Developer

patrik.juvonen@evermade.fi

Samuli Lindberg

Lead Designer

samuli.lindberg@evermade.fi

Santtu Haltsonen

HubSpot developer

santtu.haltsonen@evermade.fi

Alexandra Byskata

SEO Specialist

alexandra.byskata@evermade.fi

Tatu Kallonen Senior Web Analyst

Tatu Kallonen

Senior Web Analyst

tatu.kallonen@evermade.fi

"Asiakkaiden kuunteleminen ja heistä välittäminen on meille kaikki kaikessa. Mielestämme tässä onnistutaan, kun välitämme ensiksi toisistamme."

Roosa

Marketing specialist

Iina Nuottimäki

Office Manager

+358 50 412 0507iina.nuottimaki@evermade.fi

Tuulikki Laine

Developer

tuulikki.laine@evermade.fi

Timo Sundvik

Developer, Designer

timo.sundvik@evermade.fi

Tuomas Velling

Lead Developer

+358 40 835 4587tuomas.velling@evermade.fi

Roosa Säävälä

Content producer

roosa.saavala@evermade.fi

Raimo Ainla

Developer

raimo.ainla@evermade.fi

Raúl Bustamante

Developer

raul.bustamante@evermade.fi

Henrik Stürmer

Project Manager

henrik.sturmer@evermade.fi

Philippe Kluk

Designer

philippe.kluk@evermade.fi

Jere Saastamoinen

Developer

jere.saastamoinen@evermade.fi

Antti Sartjärvi

Developer

antti.sartjarvi@evermade.fi

Anton Valle

Developer

anton.valle@evermade.fi

Mira Hiltunen

Developer

mira.hiltunen@evermade.fi

Marco Martins

Developer

marco.martins@evermade.fi

"Pyrimme avoimuuteen ja jaamme toistemme kanssa sekä voitot, että vastoinkäymiset. Vastuuta on paljon, mutta luotamme toisiimme sataprosenttisesti."

Iina

Toimistopäällikkö